MASECZKI OCHRONNE

 

Maseczki ochronne jednorazowe 

Ta hypoalergiczna osłona na usta i nos została wyprodukowana z dwuwarstwowej flizeliny - włókniny polipropylenowej 40 g/m². Jej podstawowym celem jest ochrona przed zakażeniem i ograniczenie roznoszenia zarazków. Uszycie z podwójnie złożonej tkaniny daje grubość 80 g/m². Maska jest lekka, wygodna i w żaden sposób nie utrudnia oddychania i mówienia.

W maseczce została użyta tkanina z syntetycznego włókna OEKO-TEX Standard 100. Instytut Włókiennictwa Łukasiewicz jako jedyny w Polsce prowadzi procesy certyfikacji tego włókna, które jest najbardziej rozpoznawalnym synonimem wysokiej jakości surowców użytych do produkcji wszystkich wyrobów tekstylnych, które są bezpieczne przede wszystkim dla dzieci.

Kolorowe gumki wszyte w rogach maseczki pozwalają przytrzymać maseczkę ochronną w taki sposób, aby nie było żadnych szczelin pomiędzy nią, a twarzą. Tylko taki sposób wykonania oraz właściwe użytkowanie gwarantuje skuteczną ochronę.

Przykłady zastosowań maseczek jednorazowych:

❖    salonach kosmetyczne

❖    gabinety tatuażu i piercingu

❖    przemysł spożywczy

❖    w celu ograniczenia ryzyka infekcji wirusami

Kolory gumek są wszywane losowo.

Rozmiar: uniwersalny

Zawartość opakowania: 5 szt.

 

 

Maseczki ochronne wielorazowe 

Maseczki te zostały uszyte z certyfikowanej bawełny wykorzystywanej m.in. do szycia odzieży dla służby zdrowia i pacjentów. Doskonale znoszą wielokrotne pranie w temperaturze 95 stopni a następnie suszenie i prasowanie. Maseczki ochronne wielorazowe to jednorazowy wydatek, a maseczek można używać wiele razy zmniejszając tym samym ilość produkowanych odpadów.Wspomagają ochronę przed zakażeniem wirusowym, są także pomocne przy wszelkiego rodzaju alergiach (alergeny przenoszone drogą powietrzną), w miastach z dużym natężeniem smogu, a także niezbędne dla osób chorych zakaźnie aby utrudnić roznoszenie wirusów.

Maseczki zostały wyprodukowane z bawełny o wysokiej gramaturze 185g/m2, takiej samej z jakiej szyta jest bielizna i odzież dla personelu medycznego służby zdrowia oraz pacjentów. Gumki wszyte po obu stronach pozwalają szczelnie dopasować maseczkę do twarzy.

W przeciwieństwie do maseczek jednorazowych, maskę można używać wielokrotnie. Jednak po każdym użyciu należy ją wysterylizować. Możemy to zrobić piorąc w temperaturze 95 stopni lub prasować żelazkiem z parą. Są wysoce odporne na wybarwienia, a także posiadają bardzo dobrą przepuszczalność powietrza.
Jakość tkaniny potwierdza norma: ENV 14237 oraz certyfikat OEKO-TEX Standard 100.

 

 

Przykłady zastosowań maseczek ochronnych wielorazowych:

❖    szpitale, placówki służby zdrowia

❖    pobyt w dużych skupiskach ludzi (transport publiczny, zakupy, zatłoczona ulica)

❖    dla osób uczulonych na pyłki i roztocza

❖    podczas przebywania w zanieczyszczonym środowisku np. smog.

❖    podczas podróży środkami transportu publicznego

❖    w celu ograniczenia ryzyka infekcji wirusami

Maseczki ochronne wielorazowe dzięki wysokiej jakości zastosowanych materiałów nie uczulają i nie powodują podrażnień skórnych. Aby ułatwić korzystanie, maseczki sprzedajemy w zestawach po 4 sztuki, każda w innym kolorze, aby można było łatwo odróżnić jaki kolor w danym dniu był używany.

Rozmiar: uniwersalny

Kolor gumy może być biały lub czarny. Wysyłany losowo.

Wymiary rozłożonej maseczki to około 20x17 cm, złożonej 20x10 cm

 

Maseczki z gumką

 

 

 

Zapytania/zamówienia prosimy kierować na adres:

 e-mail. kontakt@kolorodruk.pl lub tel. 535 040 383